BBC News, Türkçe - Ana sayfa

Manşet haber

Diğer haberler

14 Mayıs seçimleri

 • Sinan Oğan

  Sinan Oğan: İkinci tur cumhurbaşkanlığı seçiminin kilit ismi

  14 Mayıs seçim gecesinin en çok konuşulan isimlerinin başında Sinan Oğan geliyor. Partisi Cumhurbaşkanı adayı olarak seçime giren ATA İttifakı adayı Oğan, kesin olmayan sonuçlara göre 5 puanın üzerinde oy aldı.

 • erdoğan putin

  Rusya medyasında Türkiye seçimleri: 'Erdoğan büyük bir zafere çok yakın'

  Türkiye'deki seçimleri ilgiyle takip eden ülkeler arasında Rusya ve Ukrayna da var. Kremlin, ikinci turda kim kazanırsa kazansın Rusya’nın Türkiye'yle işbirliğinin devam etmesi ve derinleşmesini umduklarını açıkladı. Basında Erdoğan desteği ve Kılıçdaroğlu için "renkli devrim" vurgusu dikkat çekti.

 • Emine Erdoğan ve Recep Tayyip Erdoğan

  Yunanistan basınında Türkiye seçimleri: 'Erdoğan 7 canlı çıktı', 'En büyük galipler Erdoğan ve MHP'

  Yunanistan basınında, Türkiye'deki seçimler öncesi Millet İtitfakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarışı önde bitireceği kanısı hakimdi. Bu nedenle Yunan medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunda ilk sırada yer alması karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Stelyo Berberakis'in haberi.

 • Erdoğan ve Kılıçdaroğlu

  Seçimlerde partilerin ve adayların oy oranları ne anlama geliyor?

  Sandıkların yüzde 96,5’inin sonuçlarına göre AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçimini önde götürürken, asıl sürprizi seçime partisiz olarak giren “ATA İttifakı”’nın adayı Sinan Oğan yaptı. AKP oylarındaki gerilemeye karşın, Cumhur İttifakı parlamentoda da çoğunluğu sağladı.

 • ysk mühürlü oy pusulası

  5 soruda YSK: Üyelerini kim seçiyor, nasıl karar alıyor?

  14 Mayıs Pazar günü Türkiye'de 13. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener bu gece yarısı yaptığı son açıklamada, sisteme veri girişinin devam ettiğini, veri girişinde herhangi bir aksama ve gecikme olmadığını söyledi.

olay yeri

Yeni Zelanda'da motel yangını: En az 6 kişi öldü

Yeni Zelanda’da bir motelde çıkan yangında en az altı kişi ölürken, kayıplar da olduğu belirtildi. Başkent Wellington’da yerel saatle gece yarısından hemen sonra çıkan yangında, binadan onlarca kişi kurtarıldı. Ancak polis bazı kişilerin hala kayıp olduğunu belirtti.

Bebek

İngiltere'de ilk kez 3 kişinin DNA'sını taşıyan bir bebek dünyaya geldi

İngiltere'de ilk kez üç kişinin DNA'sını taşıyan bir bebek dünyaya geldi. Bebeğin DNA'sının çoğu anne-babaya, yaklaşık yüzde 0,1'i ise bir donör kadına ait.

şişmanlar

New York, kiloyla ilgili ayrımcılığı yasaklayan yasayı onayladı

New York City, kiloya dayalı ayrımcılığı yasaklayan bir yasa tasarısını onayladı. Böylece, ABD'de her geçen gün büyüyen, ırk ve cinsiyet mücadelesi gibi bir eşitlik hareketine güç verdi.

Patlama

Uzayda şimdiye kadar görülen en büyük patlama tespit edildi, nedeni bilinmiyor

Uzayda bugüne kadar görülen en büyük patlamanın meydana geldiği tespit edildi, ancak bilim insanları patlamanın tam olarak nerede ve neden yaşandığını henüz bilmiyor.

Spor

napoli

Napoli'nin 33 yıl sonra Serie A şampiyonu olması İtalya basınında: 'Eşsiz zafer', 'Gördün mü Maradona?'

İtalya’da Napoli’nin lig bitimine 5 maç kala Serie A şampiyonluğunu elde etmesi gece boyunca kutlandı. 33 yıldır ilk kez birinci lig şampiyonluğunu kazanan takım için yapılan kutlamalarda bir kişi hayatını kaybetti, en az üç kişi yaralandı.

Fotoğraf Albümleri

BBC Arşivlerinde Türkiye